Excel Podstawy wolno i spokojnie

Szkolenie pozwoli na sprawne i pewne działanie w Excelu - dowiesz się jak wprowadzać i kasować dane, jak je formatować, przygotowywać do druku, sortowanie lub filtrowanie nie będą już żadnym problemem. Co najważniejsze, tematyka szkolenia została tak dobrana aby była przydatna w typowej pracy biurowej. Dla kogo szkolenie Excel Podstawy: • Dla tych dla których Excel to zupełna nowość • Dla osób pracujących w Excelu ale nie czujących się w nim pewnie • Chcących uschematyzować swoją wiedzę i poznać nowe możliwości • Dla wszystkich naszych kursantów jako doskonałe źródłu powtarzania materiału
shopping_cart Cena: 99,00zł
video_library Ilość lekcji: 57
access_time Czas: 11,1 godziny

Lekcja 1

Wprowadzenie do Excela

access_time Czas lekcji: 16 min

Lekcja 2

Wprowadzanie kasowanie danych

access_time Czas lekcji: 26 min
Wprowadzanie, kasowanie danych czyli dowiadujemy się jak prawidłowo wprowadzać dane w Excelu, jakich błędów unikać, na co zwracać uwagę. Po wpisaniu danych w Excela, czasami trzeba je też usunąć. Uczymy się jak to zrobić szybko i skutecznie na różne sposoby w zależności co i jak chcemy usunąć – formaty, komórek, komentarze a może wszystko? Sprawdzimy, dlaczego BACKSPACE nie służy do kasowania danych ????.

Lekcja 3

Wprowadzanie formuł

access_time Czas lekcji: 19 min
Po opanowaniu umiejętności wpisywania i czyszczenia danych w Excelu następnym krokiem będzie poznanie podstawowych formuł w Excelu. Dowiemy się jak wykonać podstawowe obliczenia w Excelu, np. jak podsumować dowolnie dużą tabelę w ułamek sekundy!
Nauczymy się, jak prawidłowo wpisywać formuły w Excelu, na co zwracać uwagę aby nasze formuły liczyły poprawnie oraz jakich błędów unikać aby nasz Excel nie podawał nam złych wyników i co zrobić aby temu zaradzić.

Lekcja 4

Liczby jako tekst

access_time Czas lekcji: 6 min
Kiedy kolumnę w tabeli opiszemy liczbą czyli np.nasz nagłówek kolumny będzie liczbą i będziemy ją podliczać, to taki opis/nagłówek będzie przez Excela również przeliczany z pozostałymi liczbami w kolumnie, powodując nieprawidłowy wynik.
Aby tego uniknąć, liczba opisująca kolumnę lub wiersz musi być zapisana jako tekst. Zobacz na filmie jak to zrobić tak abyś w pracy z Excelem umiał zaradzić błędom przy podliczaniu.

Lekcja 5

Kopiowanie i przeciąganie z uchwytem wypełnienia

access_time Czas lekcji: 22 min
Przeciąganie danych w komórkach za pomocą małego kwadracika, czyli uchwytu wypełnienia, to czynność którą wykonuje wielu użytkowników Excela. W tej części poznajemy możliwości tego narzędzia i sposoby jego użycia – będziemy przeciągać teksty, liczby, daty, będziemy uczyli się też jak wykonać prawidłowo numerację w tabeli.

Lekcja 6

Użycie uchwytu wypełnienia

access_time Czas lekcji: 19 min
W poprzedniej części dowiedzieliśmy się czym jest uchwyt wypełnienia i jak możemy go użyć do kopiowania tekstów, liczb lub dat. W tej części uczymy się jego kolejnych możliwości - kopiowania formuł. Dzięki zdobytej wiedzy możemy zaoszczędzić masę czasu automatyzując sobie pracę w Excelu - to co robiło się ręcznie, można teraz wykonać automatycznie, np. kopiować formułę w całej tabeli w niecałą sekundę.

Lekcja 7

Zaznaczanie, wierszy, kolumn, komórek

access_time Czas lekcji: 16 min
Jedną z częściej wykonywanych działań w Excelu to zaznaczanie komórek. W tej części sprawdzamy jak prawidłowo (czytaj szybko i sprawnie) zaznaczać tabele, kolumny, wiersze lub pojedyncze komórki bez użycia myszy, będziemy w tym celu używać skrótów klawiszowych, które wbrew pozorom nie są takie trudne.

Lekcja 8

Kopiowanie i wklejanie

access_time Czas lekcji: 12 min
Ta część jest poświęcona kopiowaniu i wklejaniu tego co wcześniej zaznaczyliśmy. Poznajemy różne sposoby wklejania skopiowanych tabel, będziemy wklejać tabelę tak, aby zachowała szerokość kolumn, nauczymy się wklejać dane jako link lub tylko wartości. Poznajemy też skróty klawiszowe przydatne podczas kopiowania, słowem sprawdzamy jak wstawiać skopiowane dane tak aby odbyło się to bez błędów i pomyłek.

Lekcja 9

Operacje na kolumnach

access_time Czas lekcji: 24 min
Zastanawiasz się czasami jak właściwie dopasować szerokość kolumn lub wysokość wierszy w tabeli? Tu znajdziesz odpowiedź jak to zrobić ręcznie lub automatycznie. Nauczymy się też wstawiać i usuwać kolumny i wiersze, będziemy też je ukrywać.

Lekcja 10

Blokowanie adresów komórek

access_time Czas lekcji: 12 min
Kiedy podczas kopiowania formuł chcemy aby adresy komórek użytych w formule nie zmieniały się musimy je zablokować. W tej części uczymy się stosowania znaku $ w adresach komórek. Bardzo ważna oraz przydatna umiejętności.

Lekcja 11

Formatowanie liczb

access_time Czas lekcji: 16 min
Formatowanie liczb to jedno z najważniejszych zadań jakie należy wykonać w Excelu. Dzięki formatowaniu liczb dodasz do liczb symbol waluty, np. zł., zapiszesz liczbę jako procent, lub ustawisz ile cyfr po przecinku ma być widocznych. Poznamy też skróty klawiszowe które nam w tym pomogą. Dzięki odpowiednim formatom liczb, Twoje tabele będą wyglądały w pełni profesjonalnie.

Lekcja 12

Formatowanie - Znak hasch # w komórkach

access_time Czas lekcji: 8 min
Co zrobić jeżeli w komórce zamiast liczby lub daty pojawią się #####?
Co to oznacza i jak z tym sobie poradzisz dowiesz się w tej części.

Lekcja 13

Formatowanie - Obramowanie komórek

access_time Czas lekcji: 13 min
Excel to tabele a tabele to obramowanie. W tej części będziemy uczyć się jak obramować tabelę w kilka chwil a jeżeli typowe obramowane nie będzie wystarczające nauczymy się stosować obramowania zaawansowanego - możemy dostosować grubość kresek, kolor kresek,styl linii itp.

Lekcja 14

Formatowanie - Wybór czcionek

access_time Czas lekcji: 12 min
Jeżeli w Excelu chcesz zmienić czcionkę - jej krój, kolor, rozmiar lub styl, musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach o których tu mówię. Dzięki temu unikniesz problemów z czytelnością dokumentu i błędów estetycznych.

Lekcja 15

Formatowanie - Kolorowanie komórek

access_time Czas lekcji: 6 min
Człowiek z natury jest wzrokowcem, dlatego warto zadbać aby informacje jakie tworzymy w Excelu były miłe dla oka, możemy to zrobić stosując właściwe kolory w tabelach. Korowanie w Excelu możemy wykonać na kilka sposobów które tu właśnie poznajemy.

Lekcja 16

Formatowanie - Orientacja wartości w komórkach

access_time Czas lekcji: 10 min
Wpisując tekst w komórkę dla lepszego efektu warto odpowiednio ustawić go w komórce, np. wyrównać do prawej, do lewej, wyśrodkować lub ustawić pionowo. W tej części szkolenia zapoznasz się ze sposobami wyrównania tekstów i liczb w komórkach.

Lekcja 17

Formatowanie - Scalanie komórek

access_time Czas lekcji: 9 min
Łączenie komórek pozwala na czytelniejszy opis tabel, np. stosując wspólny opis dla kilku kolumn. Jak to robić prawidłowo, jakich błędów unikać oraz dlaczego scalanych komórek nie można używać w tabelach z liczbami, które chcemy przeliczać. Bardzo ważna lekcja oraz wiedza, która przyda się każdemu.

Lekcja 18

Tabele - Ręczne tworzenie tabel

access_time Czas lekcji: 14 min
Excel bez tabeli to jaj szafa bez półek. Ci którzy lubią się bawić kolorami i obramowaniami zainteresują zapewne sposoby ręcznego tworzenia tabel – jak je obramować na sto różnych sposobów, pokolorować niczym Picasso aby na koniec je podliczyć.

Lekcja 19

Tabele -Automatyczne tworzenie tabel

access_time Czas lekcji: 18 min
Dla tych dla których każda minuta jest cenna ciekawym tematem będzie automatyczne tworzenie tabel. Profesjonalną tabelę pełną fantastycznych niespodzianek zrobisz w jedną sekundę! Nie martwisz się o kolorowanie, tabela robi to automatycznie przy dopisywaniu w niej nowych pozycji. Tabele automatyczne to doskonale rozwiązanie do wykorzystania w formułach, po prostu w formule zamiast zaznaczać tabelę używasz jej nazwy i co najważniejsze w przeciwieństwie do tabel tworzonych ręcznie tutaj zawsze jest widoczny nagłówek a co za tym idzie nie będziesz musiał się już więcej zastanawiać którą dane do której komórki wpisać.

Lekcja 20

Przydatne wzory

access_time Czas lekcji: 11 min
Jeżeli liczyć to tylko w Excelu. Aby usprawnić sobie te działania dowiadujemy się jak wykonać najpopularniejsze obliczenia w Excelu i to bez użycia kalkulatora ????. Warto dodać sobie tą lekcję do ulubionych.

Lekcja 21

Drukowanie - ustawienie obszar wydruku

access_time Czas lekcji: 16 min
Jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak jak tego sobie życzysz – na stronach nie ma opisów tabel, brak numeracji, nie wiesz jak wstawić logo na wydruku lub jak wydrukować to co chcesz ta lekcja sprawi, że drukowanie będzie już tylko czystą formalnością.
Zaczynamy od ustawienia obszaru wydruku, czyli pokazujemy Excelowi co chcemy drukować.

Lekcja 22

Drukowanie - ustawienia drukowania

access_time Czas lekcji: 2 min
Jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak jak tego sobie życzysz – na stronach nie ma opisów tabel, brak numeracji, nie wiesz jak wstawić logo na wydruku lub jak wydrukować to co chcesz ta lekcja sprawi, że drukowanie będzie już tylko czystą formalnością. Ustawienia drukowania, czyli ustawiamy parametry wydruków. Lekcja nie zawiera filmu jedynie plik poglądowy, ponieważ ustawienia drukowania będziemy poznawać sukcesywnie w kolejnych lekcjach poświęconym drukowaniu.

Lekcja 23

Drukowanie - Tytuły wydruków

access_time Czas lekcji: 7 min
Jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak jak tego sobie życzysz – na stronach nie ma opisów tabel, brak numeracji, nie wiesz jak wstawić logo na wydruku lub jak wydrukować to co chcesz ta lekcja sprawi, że drukowanie będzie już tylko czystą formalnością. Dzięki tytułom dodanych do wydruków każda strona będzie miała odpowiednie opisy wierszy i kolumn.

Lekcja 24

Drukowanie - Nagłówki, stopki

access_time Czas lekcji: 20 min
Jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak jak tego sobie życzysz – na stronach nie ma opisów tabel, brak numeracji, nie wiesz jak wstawić logo na wydruku lub jak wydrukować to co chcesz ta lekcja sprawi, że drukowanie będzie już tylko czystą formalnością. Nagłówki i stopki pozwalają na wprowadzenie informacji które będą drukowane na każdej stronie: adres firmy, opis wydruki, logo lub numer strony.

Lekcja 25

Drukowanie - Margines

access_time Czas lekcji: 6 min
Jeżeli przy wydruku na stronach nie ma opisów tabel, brak numeracji, nie wiesz jak wstawić logo na wydruku lub jak wydrukować to co chcesz ta lekcja sprawi, że drukowanie będzie już tylko czystą formalnością. Jeżeli wydruk zasłania nagłówek, lu potrzebujesz więcej miejsca na marginesie wydruku, zainteresują cię ustawienia marginesów.

Lekcja 26

Drukowanie Tworzenie PDF

access_time Czas lekcji: 4 min
Drukowanie może być ECO wystarczy drukować do pliku PDF, dzięki czemu oszczędzasz papier, czas. Plik PDF jest łatwiejszy do przechowywania i wysyłki niż tradycyjny wydruk.

Lekcja 27

Funkcja Znajdź - Ctrl + F

access_time Czas lekcji: 12 min
Znajdź czyli szybkie wyszukiwanie danych w Excelu w celu ich skopiowania, sformatowania lub zmiany. Poznasz sposoby wyszukiwania których najprawdopodobniej nie wykorzystywałeś.

Lekcja 28

Funkcja Zamień - Ctrl + H

access_time Czas lekcji: 10 min
Zamień – Ctrl + H - szybkie wyszukiwanie danych w Excelu w celu ich zmiany. Poznasz sposoby zmieniania wartości komórek których najprawdopodobniej nie wykorzystywałeś. Dobra metoda na poprawienie błędów np. szybka zamiana w liczbach kropki na przecinek lub można zastosować tą funkcję w celu uzupełniania pustych komórek zerami tak aby Excel mógł poprawnie wykonywać dla nas obliczenia.

Lekcja 29

Pasek Stanu

access_time Czas lekcji: 7 min
Pasek stanu – Nie zawsze aby cokolwiek policzyć w Excelu musisz używać formuł. Z pomocą przychodzi pasek stanu. Jest to doskonały sposób na szybkie podliczenie danych bez konieczności użycia formuł.

Lekcja 30

Sortowanie pionowe

access_time Czas lekcji: 14 min
Posortowane dane w tabela wyglądają bardziej interesująco, możne też łatwiej je przeglądać. W tej części uczymy się jak sortować dane w tabelach rosnąco lub malejącą, wykorzystujemy możliwość sortowania wg kolorów. Sprawdzimy też, dlaczego nie należy niczego zaznaczać przed sortowaniem…

Lekcja 31

Sortowanie poziome

access_time Czas lekcji: 8 min
Posortowane dane w tabela wyglądają bardziej interesująco, możne też łatwiej je przeglądać. W tej części uczymy się jak sortować tabele poziomo, tak aby zmienić kolejność kolumn w tabelach. Sprawdzimy też, kiedy przy sortowaniu poziomym zaznaczać komórki…

Lekcja 32

Sortowanie z formułami

access_time Czas lekcji: 11 min
W tej części uczymy się jak sortować dane w tabelach w których są formuły. Zobaczcie lekcję a zobaczyć jak ważna to jest funkcja w Excelu oraz co się może stać kiedy źle posortujemy dane w tabeli z formułami.

Lekcja 33

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - większe niż

access_time Czas lekcji: 12 min
Formatowanie warunkowe – czyli zmiana wyglądu komórki ze względu na to co się w tej komórce znajdzie. Dowiadujemy się jak automatycznie zmienić format komórki, np. zmienić kolor komórki, jeżeli jej wartość będzie większa niż ustalona. Jest to doskonały sposób na automatyczne oznaczenie komórek których wartości spełniają określone kryteria.

Lekcja 34

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - mniejsze niż

access_time Czas lekcji: 2 min
Formatowanie warunkowe – czyli zmiana wyglądu komórki ze względu na to co się w tej komórce znajdzie. Dowiadujemy się jak automatycznie zmienić format komórki, np. zmienić kolor komórki, jeżeli jej wartość będzie mniejsza niż ustalona. Jest to doskonały sposób na automatyczne oznaczenie komórek których wartości spełniają określone kryteria.

Lekcja 35

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - między

access_time Czas lekcji: 4 min
Formatowanie warunkowe – czyli zmiana wyglądu komórki ze względu na to co się w tej komórce znajdzie. Dowiadujemy się jak automatycznie zmienić format komórki, np. zmienić kolor komórki, jeżeli jej wartość będzie w określonym wcześniej przedziale wartości. Jest to doskonały sposób na automatyczne oznaczenie komórek których wartości spełniają określone kryteria.

Lekcja 36

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - równe

access_time Czas lekcji: 4 min
Zmiana wyglądu komórki za pomocą formatowania warunkowego, pozwala zmienić format komórek ze względu na to co się w nich znajdzie. Dowiadujemy się jak automatycznie zmienić format komórki, np. zmienić kolor komórki, jeżeli jej wartość będzie równa ustalonej liczbie lub tekstowi. Jest to doskonały sposób na automatyczne oznaczenie komórek których wartości spełniają określone kryteria.

Lekcja 37

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - tekst zawierający

access_time Czas lekcji: 3 min
Zmiana wyglądu komórki za pomocą formatowania warunkowego, pozwala zmienić format komórek ze względu na to co się w nich znajdzie. Dowiadujemy się jak automatycznie zmienić format komórki, np. zmienić kolor komórki, jeżeli jej wartość będzie równa ustalonemu tekstowi. Jest to doskonały sposób na automatyczne oznaczenie komórek których wartości spełniają określone kryteria.

Lekcja 38

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - duplikujące się wartości

access_time Czas lekcji: 3 min
Zmiana wyglądu komórki za pomocą formatowania warunkowego, pozwala zmienić format komórek ze względu na to co się w nich znajdzie. Dowiadujemy się jak automatycznie zmienić format komórki, np. zmienić kolor komórki wszystkich komórek których wartości się powtarzają lub są unikatowe.

Lekcja 39

Filtry liczb

access_time Czas lekcji: 17 min
Filtry, to dzięki nim widzimy w tabeli wyniki spełniające nasze kryteria wg ustawień filtrów. W tej lekcji poznajemy działanie filtrów liczbowych, dowiemy się jak właściwie ustawiać parametry filtrowania, jak poruszać się w oknie filtrów.

Lekcja 40

Filtry tekstu

access_time Czas lekcji: 16 min
Popularne filtrowanie pozwalające pokazać teksty spełniające nasze warunki. Będziemy filtrować tabelę szukając wyników w komórkach zaczynających się na wskazane określenie, zadziwiające tekst, sprawdzimy też kilka wariantów wyszukiwania w tabeli lub kolumnie.

Lekcja 41

Filtry dat

access_time Czas lekcji: 10 min
Kolejny rodzaj filtracji umożliwiający filtrowanie tabel wg dat. Testujemy ustawienia filtrów dat, sprawdzamy dlaczego zamiast filtrów dat pojawiają się filtry tekstów.

Lekcja 42

Podliczanie filtrowanych tabel

access_time Czas lekcji: 17 min
Jeżeli już wszystko mamy przefiltrowane tak jak chcemy, często musimy też podliczyć efekty działania filtrów. Sprawdzimy jak właściwie podliczać filtrowane tabele. Będziemy też uczyć się, jak filtrować tabele wg kryteriów których nie ma w tabeli. Sprawdzimy też, czy są różnice pomiędzy filtrowaniem a ręcznym ukrywanie wierszy.

Lekcja 43

Widok - blokowanie okna

access_time Czas lekcji: 6 min
Jeżeli tabela nie mieści się na ekranie, podczas przewijania jej nie widzimy opisów wierszy i kolumn.W tej lekcji dowiadujemy się jak podczas przewijania takiej tabeli zawsze widzieć opisy wierszy i kolumn. Poznajemy zasady działania tego widoku.

Lekcja 44

Widok - podział okna

access_time Czas lekcji: 5 min
Widok podobny do blokady okna, mający jednak nieco inne możliwości. Pozwala przeglądać dwa lub cztery obszary tej samej tabeli jednocześnie.

Lekcja 45

Widok - nowe okno

access_time Czas lekcji: 10 min
Co zrobić, jeżeli chcemy otworzyć kilka razy ten sam plik Excela. Odpowiedź – nie da się, Excel nie zrobi nic lub wyświetli komunikat, że plik jest już otwarty i jeżeli chcemy go otworzyć utracimy niezapisane dane. Rozwiązaniem tej sytuacji jest włączenie nowego okna pliku Excela. Proste narzędzie, dzięki któremu możemy pracować jednocześnie na oknach tego samego pliku.

Lekcja 46

Widok - wykorzystanie całego ekranu

access_time Czas lekcji: 16 min
Jeżeli brakuje Ci miejsca na ekranie, lub jeżeli chcesz użyć niestandardowego wyglądu okna Excela, możesz za pomocą kliku kliknięć wykorzystać cały ekran do pracy – możesz ukryć pasek formuły, linie siatki, nagłówki wierszy i kolumn, nawet całą wstążkę narzędziową. Uczymy się ja kto zrobić sprawnie, jak pracować na ukrytych elementach okna.

Lekcja 47

Operacja na wielu arkuszach - grupowanie arkuszy

access_time Czas lekcji: 14 min
Masz czasami w Excelu sytuację, kiedy musisz w wielu arkuszach wykonywać te same czynności? Tworzyć tabele, formatować je, dokonywać tych samych obliczeń? Wykorzystując grupowanie arkuszy możesz działać jednocześnie na wielu arkuszach, tak jak byś użył do pracy kalki. Cokolwiek zrobisz w jednym arkuszu, wykonujesz we wszystkich zgrupowanych. Tutaj uczymy się grupowania arkuszy, wykorzystywania tego narzędzia w praktyce.

Lekcja 48

Operacja na wielu arkuszach - linkowanie wartości komórek

access_time Czas lekcji: 11 min
Co zrobić, jeżeli w pliku Excela mamy kilka arkuszy z tabelami i zależy nam na tym aby te tabele były ze sobą połączone, np. pobierały dane miedzy sobą, przeliczały się lub chcemy zgromadzić wybrane wartości z kilku tabel w jednej. Z pomocą przychodzi nam linkowanie. W tej lekcji sprawdzimy jak połączyć tabele z kilku arkuszy między sobą, jak przeliczać tabele z kilku arkuszy w jednym miejscu.

Lekcja 49

Operacja na wielu arkuszach - kopiowanie przenoszenie arkusz

access_time Czas lekcji: 12 min
Jeżeli chcemy szybko powielić dane z arkusza, najprościej będzie zrobić to poprzez skopiowanie arkusza. Możemy je kopiować w tym samym lub do innego pliku Excela. W tej lekcji będziemy używać narzędzi szybkiego kopiowania arkuszy (jedno kliknięcie), poćwiczymy techniki przenoszenia i kopiowania wybranych arkuszy do innego pliku Excela.

Lekcja 50

Operacja na wielu arkuszach - przydatne narzędzia

access_time Czas lekcji: 2 min
Ćwiczymy użycie narzędzi, które umożliwiają szybkie śledzenie przepływu danych pomiędzy arkuszami. Będziemy sprawdzać skąd są pobierane dane w komórkach, dokąd są wysyłane z komórki, dowiemy się jak sprawdzić, czy możemy bezpiecznie usunąć tabelę bez ryzyka zmiany obliczeń.

Lekcja 51

Wykresy - Wstawianie wykresów

access_time Czas lekcji: 16 min
Wstawianie wykresów w Excelu jest bardzo proste, wystarczą trzy kliknięcia myszą. Uczymy się jak wybrać odpowiedni typ wykresu, jak zmieniać jego wygląd, jak szybko dodawać elementy wykresu – legendę, tytuły osi, wykresu, etykiety.

Lekcja 52

Wykresy - kopiowanie wykresów

access_time Czas lekcji: 11 min
Jeżeli w dokumencie musimy wstawić kilka wykresów tego samego typu, zwłaszcza jeżeli dokonaliśmy w nim zmian – zmieniliśmy wygląd, dodaliśmy logo, możemy to usprawnić kopiując go, wstawiając i „podpinając” do kolejnej tabeli. W tej części dowiemy się jak to zrobić szybko i jak wykorzystać taki wykres w przyszłości w innych dokumentach - zapiszemy go jako szablon.

Lekcja 53

Wykresy - wykresy kombi

access_time Czas lekcji: 8 min
Jeżeli wstawimy wykres z tabeli, w której mamy wartość w różnych skalach, np. w dziesiątkach i milionach to musimy użyć wykresu kombi. „Zwykły” wykres pokaże tylko wartości w milionach, te które są w dziesiątkach nie będą widoczne. W lekcji sprawdzamy jak właściwie użyć wykresu kombi, jak go prawidłowo skonfigurować.

Lekcja 54

Wykresy - formatowanie wykresów

access_time Czas lekcji: 12 min
Wstawienie wykresu to jedno, automat wykona większość pracy za nas, ale nie zrobi wszystkiego. W tej lekcji będziemy się uczyć jak „dopieścić” nasz wykres. Będziemy zmieniać granice na osiach, zmieniać jednostki w jakich wyświetlane są liczby na osiach, nauczymy się umieszczać na wykresie dodatkowe opisy.

Lekcja 55

Wykresy - wykresy kołowe

access_time Czas lekcji: 8 min
Idealny wykres, aby przedstawić udziały lub proporcje w opisywanej grupie, np. udziały w rynku, podział kosztów. Dowiadujemy się co potrafią a czego nie potrafią wykresy kołowe, jak ich użyć we właściwy sposób.

Lekcja 56

Wykresy - kolorowe wykresy

access_time Czas lekcji: 8 min
Kolorowe wykresy są przyjaźniejsze dla odbiorcy, za pomocą kolorów możemy przekazać znacznie więcej informacji bez konieczności dokonywania dodatkowych opisów. Za pomocą kolorów można przypisać fragment wykresu np. do określonej grupy, osoby. W tej lekcji dowiemy się jak sprawić, aby wykresy kolorowały się same wg naszych życzeń.

Lekcja 57

Wykresy - puste komórki na wykresach

access_time Czas lekcji: 8 min
Czasami zdarza się, że w tabeli, z której robimy wykres znajdują się puste komórki. Wykresy potrafią w różny sposób przedstawić taką sytuację, np. jako odstęp, czyli przerwa w wykresie, jako zero lub połączyć punkty wykresu tak aby uzupełnić wykresem pustą komórkę. Sposoby ustawień pokazywania pustej komórki są omawiane właśnie w tej lekcji.
close

Lekcja dobiegła końca

Podziel sie naszyn kursem z przyjaciółmi!


chevron_left
Wprowadzenie do Excela
Wprowadzenie do Excela

Wprowadzanie kasowanie danych
Wprowadzanie kasowanie danych

Wprowadzanie, kasowanie danych czyli <b> dowiadujemy się jak...

Wprowadzanie formuł
Wprowadzanie formuł

Po opanowaniu umiejętności wpisywania i czyszczenia danych w...

Liczby jako tekst
Liczby jako tekst

Kiedy kolumnę w tabeli opiszemy liczbą czyli np.nasz nagłówe...

Kopiowanie i przeciąganie z uchwytem wypełnienia
Kopiowanie i przeciąganie z uchwytem wypełnienia

Przeciąganie danych w komórkach za pomocą małego kwadracika,...

Użycie uchwytu wypełnienia
Użycie uchwytu wypełnienia

W poprzedniej części dowiedzieliśmy się czym jest uchwyt wyp...

Zaznaczanie, wierszy, kolumn, komórek
Zaznaczanie, wierszy, kolumn, komórek

Jedną z częściej wykonywanych działań w Excelu to zaznaczani...

Kopiowanie i wklejanie
Kopiowanie i wklejanie

Ta część jest poświęcona kopiowaniu i wklejaniu tego co wcze...

Operacje na kolumnach
Operacje na kolumnach

Zastanawiasz się czasami jak właściwie dopasować szerokość k...

Blokowanie adresów komórek
Blokowanie adresów komórek

Kiedy podczas kopiowania formuł chcemy aby adresy komórek uż...

Formatowanie liczb
Formatowanie liczb

Formatowanie liczb to jedno z najważniejszych zadań jakie na...

Formatowanie - Znak hasch # w komórkach
Formatowanie - Znak hasch # w komórkach

Co zrobić jeżeli w komórce zamiast liczby lub daty pojawią s...

Formatowanie - Obramowanie komórek
Formatowanie - Obramowanie komórek

Excel to tabele a tabele to obramowanie. W tej części będzie...

Formatowanie - Wybór czcionek
Formatowanie - Wybór czcionek

Jeżeli w Excelu chcesz zmienić czcionkę - jej krój, kolor, r...

Formatowanie - Kolorowanie komórek
Formatowanie - Kolorowanie komórek

Człowiek z natury jest wzrokowcem, dlatego warto zadbać aby...

Formatowanie - Orientacja wartości w komórkach
Formatowanie - Orientacja wartości w komórkach

Wpisując tekst w komórkę dla lepszego efektu warto odpowiedn...

Formatowanie - Scalanie komórek
Formatowanie - Scalanie komórek

Łączenie komórek pozwala na czytelniejszy opis tabel, np. st...

Tabele - Ręczne tworzenie tabel
Tabele - Ręczne tworzenie tabel

Excel bez tabeli to jaj szafa bez półek. Ci którzy lubią się...

Tabele -Automatyczne tworzenie tabel
Tabele -Automatyczne tworzenie tabel

Dla tych dla których każda minuta jest cenna ciekawym temate...

Przydatne wzory
Przydatne wzory

Jeżeli liczyć to tylko w Excelu. Aby usprawnić sobie te dzia...

Drukowanie - ustawienie obszar wydruku
Drukowanie - ustawienie obszar wydruku

Jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak ja...

Drukowanie - ustawienia drukowania
Drukowanie - ustawienia drukowania

Jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak ja...

Drukowanie - Tytuły wydruków
Drukowanie - Tytuły wydruków

Jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak ja...

Drukowanie - Nagłówki, stopki
Drukowanie - Nagłówki, stopki

Jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak ja...

Drukowanie - Margines
Drukowanie - Margines

Jeżeli przy wydruku na stronach nie ma opisów tabel, brak nu...

Drukowanie  Tworzenie PDF
Drukowanie Tworzenie PDF

Drukowanie może być ECO wystarczy drukować do pliku PDF, dzi...

Funkcja Znajdź - Ctrl + F
Funkcja Znajdź - Ctrl + F

Znajdź czyli szybkie wyszukiwanie danych w Excelu w celu ich...

Funkcja Zamień - Ctrl + H
Funkcja Zamień - Ctrl + H

Zamień – Ctrl + H - szybkie wyszukiwanie danych w Excelu w c...

Pasek Stanu
Pasek Stanu

Pasek stanu – Nie zawsze aby cokolwiek policzyć w Excelu mu...

Sortowanie pionowe
Sortowanie pionowe

Posortowane dane w tabela wyglądają bardziej interesująco, m...

Sortowanie poziome
Sortowanie poziome

Posortowane dane w tabela wyglądają bardziej interesująco, m...

Sortowanie z formułami
Sortowanie z formułami

W tej części uczymy się jak sortować dane w tabelach w któr...

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - większe niż
Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - większe niż

Formatowanie warunkowe – czyli zmiana wyglądu komórki ze wzg...

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - mniejsze niż
Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - mniejsze niż

Formatowanie warunkowe – czyli zmiana wyglądu komórki ze wzg...

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - między
Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - między

Formatowanie warunkowe – czyli zmiana wyglądu komórki ze wzg...

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - równe
Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - równe

Zmiana wyglądu komórki za pomocą formatowania warunkowego, p...

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - tekst zawierający
Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - tekst zawierający

Zmiana wyglądu komórki za pomocą formatowania warunkowego, p...

Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - duplikujące się wartości
Formatowanie warunkowe - reguły wyróżnienia komórek - duplikujące się wartości

Zmiana wyglądu komórki za pomocą formatowania warunkowego, p...

Filtry liczb
Filtry liczb

Filtry, to dzięki nim widzimy w tabeli wyniki spełniające na...

Filtry tekstu
Filtry tekstu

Popularne filtrowanie pozwalające pokazać teksty spełniające...

Filtry dat
Filtry dat

Kolejny rodzaj filtracji umożliwiający filtrowanie tabel wg...

Podliczanie filtrowanych tabel
Podliczanie filtrowanych tabel

Jeżeli już wszystko mamy przefiltrowane tak jak chcemy, częs...

Widok - blokowanie okna
Widok - blokowanie okna

Jeżeli tabela nie mieści się na ekranie, podczas przewijania...

Widok - podział okna
Widok - podział okna

Widok podobny do blokady okna, mający jednak nieco inne możl...

Widok - nowe okno
Widok - nowe okno

Co zrobić, jeżeli chcemy otworzyć kilka razy ten sam plik Ex...

Widok - wykorzystanie całego ekranu
Widok - wykorzystanie całego ekranu

Jeżeli brakuje Ci miejsca na ekranie, lub jeżeli chcesz użyć...

Operacja na wielu arkuszach - grupowanie arkuszy
Operacja na wielu arkuszach - grupowanie arkuszy

Masz czasami w Excelu sytuację, kiedy musisz w wielu arkusza...

Operacja na wielu arkuszach - linkowanie wartości komórek
Operacja na wielu arkuszach - linkowanie wartości komórek

Co zrobić, jeżeli w pliku Excela mamy kilka arkuszy z tabela...

Operacja na wielu arkuszach - kopiowanie przenoszenie arkusz
Operacja na wielu arkuszach - kopiowanie przenoszenie arkusz

Jeżeli chcemy szybko powielić dane z arkusza, najprościej bę...

Operacja na wielu arkuszach - przydatne narzędzia
Operacja na wielu arkuszach - przydatne narzędzia

Ćwiczymy użycie narzędzi, które umożliwiają szybkie śledzeni...

Wykresy - Wstawianie wykresów
Wykresy - Wstawianie wykresów

Wstawianie wykresów w Excelu jest bardzo proste, wystarczą t...

Wykresy - kopiowanie wykresów
Wykresy - kopiowanie wykresów

Jeżeli w dokumencie musimy wstawić kilka wykresów tego sameg...

Wykresy - wykresy kombi
Wykresy - wykresy kombi

Jeżeli wstawimy wykres z tabeli, w której mamy wartość w róż...

Wykresy -  formatowanie wykresów
Wykresy - formatowanie wykresów

Wstawienie wykresu to jedno, automat wykona większość pracy...

Wykresy - wykresy kołowe
Wykresy - wykresy kołowe

Idealny wykres, aby przedstawić udziały lub proporcje w opis...

Wykresy - kolorowe wykresy
Wykresy - kolorowe wykresy

Kolorowe wykresy są przyjaźniejsze dla odbiorcy, za pomocą k...

Wykresy - puste komórki na wykresach
Wykresy - puste komórki na wykresach

Czasami zdarza się, że w tabeli, z której robimy wykres znaj...

chevron_right
message

Masz pytanie?

Polityka cookies

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu
do plików cookies w Twojej przeglądarce.

keyboard_arrow_up